Chili BBQ

2021 senesinde kurulan CHILI BBQ hem lezzetlerini hemde o lezzetleri yakalamaya yarayacak pişirme tekniklerini Amerika kıtasının farklı yerlerinde bulmuş ve onları kendi kültürümüze mümkün olduğu kadar uyarlamaya çalışmıştır.

Dondurulmuş hazır gıdalar kullanılmadan çoğu ürünler kendi mutfağımızda bir katkı maddesi olmadan işletmeci şef Sonat Yıldız tarafından yapılmaktadır.

2000 senesinde Turizm Lisesi mutfak bölümünden mezun olan Sonat şef okul hayatı boyunca mutfakta bazı başarılara imza attıktan sonra işin salon tarafına geçmiş ve önde gelen a la carte restaurantlarda çalışmıştır.

Chili BBQ işletmeciliğinden önce son olarak 16 sene kabin ekibi olarak çalışan Sonat şef bu süreçte yakından tatma şansını bulduğu bu özel lezzetleri ve Amerikan mutfak kültürünü geçmiş bilgileri ile harmanlayarak Chili BBQ’ nün özel menüsünü oluşturmuştur.

Smoked

Sağlıklı bir şekilde yetiştirilmiş bir danadan temin edilen, yağlılık oranı dengeli olan bir etin dış kısımları geleneksel olarak hazırlanan Teksas tarzı kuru ovma (rub) ile kaplanır. Meşe odunun ısı ve duman kaynağı olduğu Offset Barbekülerde ortalama olarak 110°C’de etin büyüklük ve yağlılık seviyesine göre belirlenen bir sürede, direkt olarak ısı kaynağı ile temas etmeden gerçekleştirilen bir pişirme işlemidir. Ortalama bir brisket(döş) için 12 ile 18 saat arasında bir pişirme süresine ihtiyaç duyulur. Smoked menümüzde bulunan ürünlerin hepsi bu işi dünyada en iyi yapan Teksas’ lı Pittmaster’ ların geleneksel yöntemletine bağlı kalınarak hazırlanmaktadır.

Barbacoa Tekniği

Geleneksel olarak, barbacoa, barbekünün aksine etin buharda pişirilme işlemidir. Bu teknikte suyunu koruyan etin yumuşayana kadar bir yer altı fırınında pişirilmesi yaygın bir yöntem olsada günümüzde düşük ısıda uzun süreli pişirilmeside yaygın olan başka bir yöntemdir. Meksika yemeği olan Barbacoa’ nın lezzeti baharat zenginliğinden ve uzun süre düşük ısıda pişirilirken etin suyunu korumasından gelmektedir.

Barbacoa

Eşsiz Lezzetler

Eve Teslimat

Evinizde ya da iş yerinizde lezzetlerimize ulaşmak isterseniz, WhatsApp üzerinden siparişlerinizi hızlıca bize iletebilirsiniz.